Dluhová a finanční poradna Chodov

Řešte otázku financí dříve, než bude pozdě.

V roce 2012 jsem byla městem Chodov oslovena ke spolupráci v Dluhové a finanční poradně. Cílem projektu je oddlužení rodin, zamezení narůstajícím osobním bankrotům a zlepšení celkové finanční situace rodin s důrazem na prevenci.

Dluhová a finanční poradna je určená pro každého, kdo chce nebo potřebuje řešit své finance. I díky malému poklesu příjmu, nemoci, nebo nenadálé události se může každému z nás roztočit začarovaný kruh, z kterého je těžké se bez odborné pomoci dostat. Řešte svou finanční situaci dříve, než bude pozdě.

Aktuálně, 2.9.2019

Dluhová a finanční poradna Chodov, která se konala v budově Městského úřadu
Chodov, sociální odbor, přízemí, č. dveří 128. každé pondělí a středu od 15.00-17.00
hod. v rámci projektu EU, svojí činnost k srpnu 2019 ukončila. Poradenství nyní
poskytují pracovnice sociálního odboru města Chodov.

Příběhy z dluhové poradny

Paní Anna nenechává nic náhodě. Nemůžeme se divit. Zůstala sama se třemi dospívajícími dětmi. Nemá to jednoduché. Každá koruna v jejím rozpočtu má své místo. Za rok bude mít její hypotéka 5. narozeniny. Ví, že ji čeká změna úroku a tedy i změna výše měsíční splátky. Vyšší splátka by byl zásadní problém. Přišla se za námi informovat, jaké šance na trhu bank bude mít. Je fajn, že nic nenechává náhodě. Bude připravená. Má totiž svůj finanční plán a možnost svojí situaci ovlivnit již za pár měsíců.

Do problémů paní Janu přivedlo dvojí neúspěšné podnikaní v oblasti, kterou neznala. Chybělo málo a exekutor klepal na dveře. Pro Janu beznadějná situace. Řešení se však našlo. Skutečnost, že rodina vlastní nemovitost a k tomu je ochotná Janě pomoci stačila k tomu, aby se místo exekutorského tobogánu roztočilo kolo štěstí. Víme, že Jana přivede své miminko do klidnější situace, než kterou by měla bez naší pomoci.

Mnoha lidem kolem nás se rozpadá manželství. Jak začít v takové situaci řešit peníze, dluhy, pojistky, majetek? Pan Karel nechtěl nic nechat náhodě. Přišel se poradit. Po vyslechnutí jeho příběhu jsem navrhla kroky a postupy. Nyní čekáme na proběhnutí soudu. Máme domluvenou schůzku. Vždyť pan Karel bude po 20 letech hospodařit sám. Pomůžeme mu s rozjezdem jeho nových rodinných financí.

Přišla nemoc a s ní dlouhodobá pracovní neschopnost. Paní Růžena tak přišla o svůj pravidelný příjem a nestačila tak splácet své závazky. Po zhodnocení možností a jednání s věřiteli se nám společně podařilo tuto nesnáz překlenout. Nyní je paní Růžena již opět zdráva v pracovním procesu. Pomohli jsme, aby se podobná situace již neopakovala. Upravili jsme finanční toky a paní Růžena je finančně zajištěna i v případě dlouhodobé nemoci.

Bohužel ne vždy jde vše vyřešit bez následků. Manželé Petr a Martina, přestože oba s dobrým příjmem, chtěli všechno hned a tak si půjčovali. V dnešní době i malý pokles příjmů může způsobit velký problém. Protože manželé nemají žádný majetek, musí své dluhy řešit pětiletým očistcem osobního bankrotu. Faktem zůstává, že mají kde bydlet, mají práci a po pěti letech budou mít možnost začít opět nakládat s celým svým příjmem a věříme, že s naší pomocí mnohem lépe…

Dluhová poradna – finanční gramotnost

Shlédněte krátké video o kurzu finanční gramotnosti, které natočilo TV Studio Chodov:

Natočila u nás TV Nova

Podívejte se na spot o nás vysílaný 30.4.2017 v Televizních novinách.

http://tn.nova.cz/clanek/televizni-noviny/televizni-noviny-30-4-2.html