Vozidlo

Řídím vlastní vozidlo

A tedy povinné a havarijní pojištění platím a většina z vás také. Ale co když vám chtějí odebrat řidičák, technický průkaz nebo jdete do sporu s myčkou, máte problém s reklamací po opravě vozu? Pojištěním okamžité právní rady získáte i  obhajobu advokáta u soudu.

Užívám cizí vozidla

Ať řídíte vozidlo zaměstnavatele, vůz z  půjčovny nebo vůz kamaráda, uvítáte svojí obhajobu v trestním a přestupkovém řízení (připsání co možná nejmenšího počtu bodů, záchrany ŘP, snížení pokuty na minimum, odškodnění u viníka nehody. Pomůže Pojištění  ochrany  řidiče.

Měla jsem nehodu, kde bylo jasné zavinění druhého řidiče. Sepsali jsme záznam o nehodě, ale jeho pojišťovna stále protahovala výplatu pojistného. Nakonec odškodnění zcela zamítla s tím, že jsem údajně překročila povolenou rychlost. Obrátila jsem se proto na pojišťovnu,  která podala proti odpovědnostní pojišťovně viníka žalobu. Důkazem mé neviny byl znalecký posudek, který prokázal, že jsem dopravní předpisy neporušila. Odškodnění jsem dostala v plné výši a všechny náklady u soudu a znalce uhradila pojišťovna.

Byl to mžik, slunce mne oslepilo, ozvala se rána, přede mnou auto – já v něm. Přijela policie i záchranka. Druhou řidičku odvezli s údajným zraněním ruky do nemocnice. Vyšetřování skončilo pokutou 25 000 Kč a odebráním řidičáku na jeden rok. Nechápala jsem a hned se obrátila na pojišťovnu. Předali mne advokátovi, specialistovi na dopravní nehody. Nový znalecký posudek a výslechy svědků prokázaly, že vina nebyla jen na mé straně. Zachráněný řidičák a snížení pokuty byl můj nejkrásnější dárek k narozeninám.

Při dopravní nehodě v zahraničí jsem utrpěl zranění, ale protože nedošlo hned na místě k určení viníka, nedošlo k proplacení mého bolestného a ušlého výdělku. Obrátil jsem se proto na pojišťovnu, která zajistila a uhradila překlad potřebných dokumentů. Pověřila advokáta, který musel zahájit soudní řízení, a to prokázalo, že viníkem nehody byl druhý řidič. Na základě toho mi byla zaplacena škoda v plné výši.

Zrovna jsem parkoval svůj taxík, před barákem, když jsem ucítil náraz. Bohužel jsem zjistil, že jsem srazil cyklistku, která spadla tak nešťastně, že si zlomila stehenní kost. Úraz vyžadoval dlouhodobou rehabilitaci. Hrozil mi záznam do rejstříku trestů a dlouhodobé splácení odškodnění. Kontaktoval jsem pojišťovnu a ta mi přidělila advokáta, který dokázal, že vina nebyla jen na mé straně. S poškozenou cyklistkou jsme se dohodli na jednorázovém finančním odškodnění a rejstřík mi zůstal čistý.

Zajímá Vás tato problematika? Můžete mne ihned kontaktovat:

    Vaše jméno

    Váš e-mail

    Vaše zpráva

    Ochrana proti spamu