Zaměstnanec

Dluhová past mnohdy začíná dlouhodobou pracovní neschopností. Pojištění pracovní neschopnosti nemocí i úrazem není vůbec drahá záležitost! Dá se sjednat i samostatně.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance vůči zaměstnavateli  je důležité, zaměstnavatelem vyžadované. Bohužel se nevztahuje na všechny  události, které Vás mohou v zaměstnání potkat. Proto Pojištění právní rady nebo zastupování u soudu při sporech se zaměstnavatelem doplní Vaše krytí. Např. neoprávněná výpověď, přeřazení na jinou funkci bez uvedení důvodu, nevyplacení mzdy, diet, spor s pojišťovnou při pracovním úrazu,zastupování  při obhajobě v trestním nebo přestupkovém řízení.

Utrpěl jsem vážný pracovní úraz na velkém lisovacím stroji, kterému selhalo bezpečnostní jištění. Šéf stále trval na mém pochybení, ačkoliv jsem nic nezanedbal a dodržoval všechna pravidla bezpečnosti. Po neúspěchu dohodnout se se zaměstnavatelem jsem se obrátil na pojišťovnu  s žádostí o pomoc. Pojišťovna po marných mimosoudních výzvách k vyplacení odškodnění musela pověřit právníka, který mi pomohl získat to, na co jsem měl nárok.

Zajímá Vás tato problematika? Můžete mne ihned kontaktovat:

    Vaše jméno

    Váš e-mail

    Vaše zpráva

    Ochrana proti spamu